Cele, misja

Połączyły nas rośliny. Są one dla nas inspiracją do badań naukowych, projektowania, edukacji i poszukiwania ziół.

W naszym zespole stawiamy na specjalistyczne podejście do poznawania roślin, dlatego od początku w fundacji działają biolodzy, projektanci, rzemieślnicy i doświadczeni edukatorzy.

Roślinne tematy poruszamy w całej Polsce. Jesteśmy przy tym szczególnie związani ze społecznością regionu Kasztelanii Ostrowskiej, gdzie rozpoczęła się nasza działalność społeczna. Nadal aktywnie prowadzimy tam inicjatywy roślinne.

Powołaliśmy oddolnie funkcjonującą i finansowaną instytucję edukacyjno-badawczą – Centrum Edukacji Regionalnej. Mamy obecnie dwie lokalizacje w Lednogórze (Lednogóra 15, zabytkowa stacja kolejowa) oraz w Pobiedziskach (Pobiedziska, ul. K. Odnowiciela 12). Działania terenowe prowadzimy w zarządzanym przez nas cennym przyrodniczo obszarze „Goździkowa Ostoja” w Imielenku.

Zespół

osoby w fundacji

Natalia Jędrzejczak

prezeska fundacji, zielarka, ekspert botanik

osoby w fundacji

Maciej Jędrzejczak

botanik, popularyzator nauki, ekspert przyrodnik

osoby w fundacji

Barbara Kudławiec

specjalista od grzybów w stowarzyszeniu Kasztelania Ostrowska, chemiczka, pasjonatka przyrody. Swoje doświadczenie w rozpoznawaniu rodzimych gatunków grzybów zdobywała podczas licznych wycieczek po całej Polsce, warsztatów specjalistycznych i seminariów biologicznych m.in. w Gorcach, Górach Stołowych, Puszczy Boreckiej oraz lasach województwa zachodniopomorskiego. Zajmuje się w naszym regionie dokumentowaniem mykobioty i wyznaczeniem ostoi przyrody w ramach makroprojektu Przystań dla Istnień (Baza Danych o Regionie), a także popularyzacją wiedzy o funkcjonowaniu i zmienności grzybów w ramach makroprojektu Dzikie Dziedzictwo.

osoby w fundacji

Elizabeth Khmellier

W naszym zespole zajmuje się projektowaniem, barwieniem naturalnym i poszukiwaniem inspiracji wśród roślin. Studentka School of Form na wydziale Domestic Design. Interesuje ją praca z naturalnymi materiałami, uwielbia pracę z drewnem i tkaniną. Zajmuje się technikami batiku i shibori.

osoby w fundacji

Patrycja Jerzyńska

edukatorka, animatorka, koordynatorka wolontariatu, w naszym regionie zajmuje się dokumentowaniem bioty porostów i wyznaczeniem ostoi przyrody w ramach makroprojektu Przystań dla Istnień (Baza Danych o Regionie)

osoby w fundacji

Agnieszka Bartz

edukatorka, koordynatorka projektów dla kobiet, animatorka zabaw dzieci z roślinami